२३ जेठ २०८०, मंगलबार

सालीसँग प्रेम बसेपछि श्रीमतीको हत्या !


धनुषाको मिथिला नगरपालिका– ९ स्थित लालभितीमा सालीसँग प्रेम परेपछि श्रीमतीको ह/त्या गरेको खुलेको छ। २८ वर्षीय स्थानीय हरि चौहानले २५ वर्षीया श्रीमती बिनु चौहान लामाको ह/त्या गरेको प्रहरीले जनाएको छ। गत बिहीवार साँझ करिब ५ बजे वडानम्बर १० लालगढ सामुदायिक वनस्थित मगर्नी खोलामा बिनुले लगाएको शलले घाँ/टी थि/चेर उनको ह/त्या गरेको अनुसन्धानमा खुलेको हो।
योजनाबद्ध हिसाबले दाउरा टिप्न हरीले बिनुलाई फकाउँदै लगेको र साँझ पर्नसाथ खोलामा कसैलाई नदेखेपछि उनको ह/त्या गरेको इलाका प्रहरी कार्यालय ढल्केवरका प्रहरी निरिक्षक तिर्थ कार्कीले बताए। उनको ह/त्या गरी श/व गा/डिएको अवस्थमा आइतवार साँझ प्रहरीले फेला पारेपछि उत्खनन गरी पोष्टमार्टमकालागि प्रादेशिक अस्पताल जनकपुर पठाइएको थियो। पोष्टमार्ट सकिएपनि रिपोर्ट आउन बाँकी रहेको प्रहरी निरिक्षक कार्कीले जनाए। गाडी चालक रहेका हरीले श्रीमतीको ह/त्या गरी घटना लुकाउन गएको वैशाख १९ गते बिहान श्रीमती हराएको भन्दै प्रहरीसमक्ष मौखिक जानकारी गराएका थिए।
बिनुको परिवारलाई समेत श्रीमानले नै हत्या गरेको शंका लागेपछि प्रहरीले उनीमाथि निगरानी गर्दै अनुसन्धान अघि बढाएको थियो। सोही क्रममा हरीलाई पक्राउ गरी सोधपुछ गर्दै जाँदा श्रीमतीलाई ह/त्या गरी गा/डेको खुलेको थियो। करिब ६ वर्षअघि भारतमा सँगै काम गरीरहेका दुबैजना प्रेममा परेपछि अन्तरजातीय विवाह गरेका थिए।
अन्तर्जातीय विवाहकै कारण आमाबुबाले घरमा बस्न नदिएपछि उनी ससुरालीको छेउमै आफ्नो घर बनाएर बस्दै आएका थिए। उनको ४ वर्षकी छोरी र अढाई वर्षका छोरा समेत छन्। करिब एक वर्षअघि देखि हरी उनको कान्छी साली गंगासँग प्रेममा परेको प्रहरीलाई बयान दिएका छन्।
‘यो एकहोरो वा दोहोरो प्रेम थियो ठ्याक्कै भन्न सकिन्न तर गंगालाई बिहे गर्न हरीले पटक पटक दबाब दिइराखेको थियो तर गंगाले दिदीसँग बिहे गरेकाले बिहे गर्न इन्कार गरेपछि योजनाबद्ध ढंगले ह/त्या गरेको देखिन्छ,’ प्रहरी निरिक्षक कार्कीले भने। श्रीमतीको ह/त्यापछि सालीसँगै बिवाह गर्ने हरीले योजना बनाएको उनले बताए। उनका अनुसार बिनाले आफ्नी बहिनीसँग प्रेम रहेको पतिलाई गुनासो गरेपछि हरीले म/दिरा से/वन गरी मा/नसिक या/तना दिँदै आएका थिए। हरी र उनको साली गंगालाई नियन्त्रणमा लिइ थप अनुसन्धान भइरहेको प्रहरी निरिक्षक कार्कीले जनाए। नागरिक दैनिकमा यो खबर छ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *