१५ चैत २०७९, बुधवार

अनेमसंघ म्याग्दीको अगुवा कार्यकर्ता भेला तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम !नेकपा एमालेमा आबद्ध महिलाहरुको सङ्गठन अखिल नेपाल महिला संघ म्याग्दीको आयोजनामा बिहीबारदेखि सदरमुकाम बेनीमा अगुवा कार्यकर्ता भेला तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम सुरु भएको छ । ‘सामाजिक सुरक्षा र रोजगार, सम्पूर्ण क्षेत्रमा समान अधिकार’ भन्ने मूल नारासहित अगुवा कार्यकर्ता भेला तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम आयोजना गरिएको हो ।
अगुवा कार्यकर्ता भेला तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम आयोजना गर्नुको उद्देश्यमाथि प्रकाश पार्दै अनेमसंघका जिल्ला अध्यक्ष थमसरा पुनले एमालेमा आबद्ध महिलाहरुलाई वैचारिक र साङ्गठनिक रुपमा सशक्त बनाउन प्रशिक्षण कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताइन् । उनले लामो समय एकताको नाममा पार्टी र जनवर्गीय सङ्गठनको क्रियाकलाप र गतिशिलता शुन्य जस्तै रहेको हुँदा नेकपा एमाले पुरानै अवस्थामा फर्किएकाले सङ्गठनमा आबद्ध महिला सदस्यहरुको क्षमता वृद्धिसहित राजनीतिक रुपमा सक्षम बनाउन प्रशिक्षणले सहयोग पुग्ने बताएकी छन् ।
भेला तथा प्रशिक्षण कार्यक्रममा सहभागीहरुलाई प्रशिक्षण दिँदै नेकपा एमाले गण्डकी प्रदेश कमिटीको कार्यालय सदस्य नवराज शर्माले माक्र्सवादका अनुसार यो संसार मजदुरहरुले बनाएको बताए । उनले देश अहिले पुँजीवादी युगमा प्रवेश गरेकाले माक्र्सवादले भनेअनुसार विस्तारै समाजवाद हुँदै एकदिन साम्यवादमा पुग्ने बताएका छन् । संविधान सभा सदस्य समेत रहेका कार्यालय सदस्य शर्माले प्रशिक्षण कार्यक्रममा द्वन्द्वात्मक भौतिकवाद, ऐतिहासिक भौतिकवाद र अतिरिक्त मूल्यको सिद्धान्तलगायत विषयहरुमा सहजीकरण गरेका थिए ।
यसैगरी अगुवा भेलामा प्रशिक्षण दिँदै एमाले म्याग्दीका अध्यक्ष हरिकृष्ण श्रेष्ठले एमालेको सरकार ढलाएर बनेको कांग्रेस नेतृत्वको गठबन्धन सरकारले अहिलेसम्म मन्त्रीपरिषदलाई पूर्णता दिन नसक्नु लाचार बनेको आरोप लगाए । उनले देशमा काम गर्ने जननिर्वाचित सरकारलाई विस्थापित गरेर अदालतको प्रमादेशबाट बनेको शेरबहादुर देउवा सरकारले मुलुकको विकास र जनताको हितका लागि काम गर्न नसक्ने बताउँदै यसअघि एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारले गरेका राम्रा कामलाई जनतामाझ लैजान कार्यकर्तालाई सुझाव दिएका छन् । कार्यक्रममा अध्यक्ष श्रेष्ठले पार्टी र जनवर्गीय सङ्गठनको अन्तसम्बन्धलगायत विषयहरुमा सहजीकरण गरेका छन् ।
त्यस्तै एमाले गण्डकी प्रदेश कमिटी सदस्य एवं निवर्तमान सामाजिक विकास मन्त्री नरदेवी पुनले महिला आन्दोलनको इतिहास र अनेमसंघको भूमिका, एमाले जिल्ला सचिव बालकृष्ण सुवेदीले अहिलेको राजनीतिक अवस्था र हाम्रो दायित्व तथा अनेमसंघका जिल्ला अध्यक्ष एवं धवलागिरि गाउँपालिकाको अध्यक्ष थमसरा पुनले सङ्घीयताको कार्यान्वयनसँगै केन्द्र, प्रदेश र स्थानीय सरकारले गरेको कामको विषयमा प्रशिक्षण दिने कार्यक्रम रहेको अनेमसंघले जनाएको छ । कार्यक्रमको सञ्चालन अनेमसंघका जिल्ला सदस्य खरमाया बिटालुले गरेकी थिइन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *