१६ चैत २०७९, बिहिवार

मोना कतारको वक्तृत्वकला प्रतियोगितामा मल्ल भए प्रथम !कतारमा रहेका म्याग्देलीहरुको साझा सामाजिक संस्था म्याग्दी प्रवासी नेपाली संघ (मोना) कतारले जिल्लामा सञ्चालन गरी रहेको अन्तर माविस्तरीय वक्तृत्वकला प्रतियोगिता बेनीमा रहेको वोस्ट पोइण्ट आवासीय माविले जितेको छ ।
माविका तर्फबाट सहभागी प्रज्वल मल्लले सर्वाधिक अंक ल्याउदै प्रतियोगीताको बिजेता बनेका हुन् । “शैक्षिक स्तर वृद्धिका लागि स्थानीय तहको भूमिका के हुन सक्छ ? शिक्षालाई समयसापेक्ष बनाउन सरकारले गर्नु पर्ने न्यूनतम कार्य के हुन सक्छन् ? साथै परम्परागत शिक्षाको विकल्प के हुन सक्छ ?” शीर्षकमा अन्तिम प्रतिस्पर्धा भएको थियो । मोनाको चौथो महाधिबेशनको अवसरमा मंगलबार बेनीमा प्रतियोगिताको बिजयी धोषणा गरिएको हो ।
बिजयी मल्ललाई संघले नगद २० हजार र प्रमाण पत्रले पुरस्कृत गरेको छ । त्यस्तै द्वितीय स्थान बेनी सामुदायिक स्कुलकी सुमित्रा पौडेलले प्राप्त गरिन् । उनलाई नगद १५ हजार सहित प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको छ । तृतीय स्थानमा वोस्ट पोइण्ट कै शिल्पिका जिसीले हासिल गरिन् । उनले पुरुस्कार स्वरुप नगद १० हजार र प्रमाण पत्र प्राप्त गरेकी छिन् भने सान्तवना पुरुस्कार प्रकाश माविकी सिर्जना कटुवाल र जमुना खर्क माविकी विनिता सुबेदीले प्राप्त गरिन् ।
कटुवाल र सुवेदीलाई जनही ५ हजार सहित प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको थियो । संघले निर्णायक मण्डल र संचारकर्मीहरुलाईसमेत सम्मान गरेको छ । पुरुस्कार तथा सम्मान सॉसद भुपेन्द्र बहादुर थापाको समुपस्थितिमा मोना आईइसिका अध्यक्ष ओम जुग्जालीको प्रमुख आतिथ्यता तथा संघ कतारका अध्यक्ष नरेन्द्र फगामीको सभापतित्वमा सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रमलाई महासचिव अजय कुवरले सहजिकरण गरेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *