९ चैत २०७९, बिहिवार

दक्षिण फर्केर कहिल्यै खाना नखानू !

वास्तुशास्त्रमा विभिन्न दिशाको फरक फरक महत्व छ। जसरी पूजाका लागि पूर्व–उत्तर दिशा (उत्तर कुना) विशेष मानिएको छ, त्यसैगरी विभिन्न कामका लागि फरक–फरक दिशा तोकिएको छ । वास्तुशास्त्र अनुसार खानपानका लागि पनि उचित दिशाको चयन गर्नुपर्छ । जानौं कुन दिशा तर्फ मुख गरेर खानाको लागि बस्नु पर्छ र कुन दिशा तर्फ मुख गरेर खाना वर्जित मानिन्छ ।

कुन दिशातर्फ फर्केर खाना खानु राम्रो ?

वास्तुशास्त्रका अनुसार देवताहरू पूर्व दिशासँग सम्बन्धित छन्। यस्तो अवस्थामा यस दिशामा फर्केर खाना खाँदा रोगहरू हट्छन्, साथै देवताको कृपा पनि प्राप्त हुन्छ। यसका साथै स्वास्थ्य र दीर्घायुको वरदान पनि प्राप्त हुन्छ ।

उत्तर पनि देवताहरूको दिशा हो। धनकी देवता माता लक्ष्मी र कुबेर यस दिशासँग सम्बन्धित छन्। यस्तो अवस्थामा यस दिशातर्फ फर्केर खाना खाँदा घरमा धनको कमी हुँदैन । घरको टाउको उत्तर दिशामा हुनु शुभ मानिन्छ।

काम गर्नेहरूका लागि पश्चिम दिशा शुभ मानिन्छ। यस दिशामा फर्केर खाँदा स्वास्थ्य राम्रो रहन्छ ।

वास्तुशास्त्रका अनुसार दक्षिण मुख फर्केर खाना खानु हुँदैन । वास्तवमा यस दिशातर्फ फर्केर खाना खाँदा गरिबी आउँछ। साथै, तपाईंले गरिबताको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ।

वास्तुशास्त्र अनुसार घरमा आउने पाहुनालाई पश्चिम दिशामा बसेर खाना खुवाउनुपर्छ । साथै, आफ्नो खाना उत्तर वा पूर्व फर्केर खानुहोस्। यसो गर्दा घरमा समृद्धि आउँछ । यदि तपाइँ खानाको लागि डाइनिंग टेबल प्रयोग गर्नुहुन्छ भने, यसलाई दक्षिण वा पश्चिम पर्खालमा राख्नुहोस्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *